Hikvision DS-K1A802MF-B Самостоен биометриски терминал за контрола на пристап и евиденција на работното време

8,779.00 ден со ДДВ

Меморија 3000 карти, 100.000 настани, 3000 отпечатоци од прсти и 150.000 работни часови. 2.4 “TFT со 320×240 бои. TCP / IP + Wi-Fi + USB. (IP42).

Нема на залиха

Опис

Поддржува картици Mifare или EM125. Вграден читач на отпечатоци. Различни режими на овластување (картица / PIN код / ​отпечаток во различни комбинации). Меморија за 3000 карти, 100.000 настани, 3000 отпечатоци од прсти и 150.000 работни часови. Способност да се дефинираат до 32 работни смени и распоред. Вграден 2.4 “TFT дисплеј со 320×240 бои. Дигитална тастатура за ПИН. Индикатор за LED и звук, вграден часовник и функција за чување. Литиумска батерија за бекап напојување. TCP / IP комуникација + Wi-Fi + USB интерфејс. Вграден звучник за гласовно водење. Работна температура од -10 ° C до + 55 ° C. Погоден за внатрешна инсталација. Напојување 12V DC / 1A. Димензии 140 × 155 × 30 mm.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Hikvision DS-K1A802MF-B Самостоен биометриски терминал за контрола на пристап и евиденција на работното време”