HYUNDAI HYU-729 Самостоен биометриски терминал за контрола на пристап и евиденција на работното време

8,139.00 ден со ДДВ

Дефинирање до 32 типови на смени, до 32 типови на отсуства. Генерирање автоматски извештаи за присуство. Меморија 3000 карти, 100.000 настани, 3000 отпечатоци од прсти и 150.000 работни часови. 2.4 “TFT со 320×240 бои. TCP / IP + USB. (IP42).

3 Години гаранција

Опис

Поддржува картици EM125. Вграден читач на отпечатоци. Различни режими на овластување (картица / PIN код / ​отпечаток во различни комбинации). Меморија за 3000 карти, 100.000 настани, 3000 отпечатоци од прсти и 150.000 работни часови. Способност да се дефинираат до 32 работни смени и распоред. Вграден 2.4 “TFT дисплеј со 320×240 бои. Дигитална тастатура за ПИН. Индикатор за LED и звук, вграден часовник и функција за чување. Литиумска батерија за бекап напојување. TCP / IP комуникација + Wi-Fi + USB интерфејс. Вграден звучник за гласовно водење. Работна температура од -10 ° C до + 55 ° C. Погоден за внатрешна инсталација. Напојување 12V DC / 1A. Димензии 140 × 155 × 30 mm.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “HYUNDAI HYU-729 Самостоен биометриски терминал за контрола на пристап и евиденција на работното време”