Hikvision DS-K1T105M Самостоен терминал за контрола на пристап Mifare/EM125kHz

10,974.00 ден со ДДВ

Меморија за 100.000 карти и 300.000 настани. Eкран во боја од 2,8 “TFT. TCP / IP комуникација + Wi-Fi. За внатрешна инсталација.

Категорија Ознака:

Опис

Поддржува Mifare или ЕМ125Mhz (DS-K1T105E) картици. Можност за шифрирање и заклучување на картиците Mifare на системот. Различни режими на овластување (картица / картица + PIN код). Меморија за 100.000 карти и 300.000 настани. Вграден екран во боја од 2,8 “TFT 320×240. Тастатура со PIN на дигитален допир. Влезови: 1 за копче за излез, 1 за статус на врата, 2 за аларм. Излези: 1 за ѕвонче, 1 реле. RS-485 интерфејс за надворешен читач на картички. LED и звучна индикација, тампер, вграден часовник и функцијата за чување. TCP / IP комуникација + Wi-Fi интерфејс. Вграден звучник за гласовно водење. Работна температура од -20 ° C до + 65 ° C. Погоден за внатрешна инсталација. Напојување 12V DC / 500mA. Димензии 122 × 82 × 23 mm

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Hikvision DS-K1T105M Самостоен терминал за контрола на пристап Mifare/EM125kHz”