Hikvision DS-K1T804MF Самостоен биометриски терминал за контрола на пристап и евиденција на работното време

8,779.00 ден со ДДВ

Меморија 3000 карти, 100.000 настани, 3000 отпечатоци од прсти и 150.000 работни часови. 2.4 “TFT со 320×240 бои. TCP / IP + Wi-Fi + USB. (IP42).

Категорија Ознака:

Опис

Поддржува картици Mifare. Вграден читач на отпечатоци. Различни режими на овластување (картица / PIN код / ​отпечаток во различни комбинации). Меморија за 3000 карти, 100.000 настани, 3000 отпечатоци од прсти и 150.000 работни часови. Способност да се дефинираат до 32 работни смени и распоред. Вграден 2.4 “TFT дисплеј со 320×240 бои. Дигитална тастатура за ПИН. Влезови: 1 за копче за излез, 1 за статус на врата, 1 аларм. Излези: 1 за врата, 1 аларм. RS-485 интерфејс за сигурен модул. Wiegand (w26 / w34) интерфејс за надворешен читач на картици. LED и звучна индикација, тампер, вграден часовник и функцијата за чување. TCP / IP комуникација + Wi-Fi + USB интерфејс. Работна температура од -10 ° C до + 55 ° C. Погоден за внатрешна инсталација (IP42). Напојување 12V DC / 2A. Димензии 205 × 76.5 × 37 mm

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Hikvision DS-K1T804MF Самостоен биометриски терминал за контрола на пристап и евиденција на работното време”